Парк Олімпік Ліонне

Жунiор Мораес (44) Жунiор Мораес (55)

2 жовтня, Ліон, «Парк Олімпік Ліонне», 22:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

Після 1-го туру «Ліон» завдяки перемозі над «Манчестер Сіті» захопив лідерство в групі F. «Шахтар» і «Хоффенхайм» у Харкові зіграли внічию 2:2, у складі «оранжево-чорних» голами відзначились Ісмаїлі й Майкон.

«Гірники» вперше зустрінуться з «Ліоном» у Лізі чемпіонів. Раніше суперниками нашої команди у єврокубках були «Монако», «Ренн», «Лілль», «Нансі», «Марсель», «Тулуза» та ПСЖ. «Шахтар» виявлявся сильнішим у Франції у 3 з-поміж 4 попередніх поєдинків (за винятком останнього в Парижі).

«Шахтар» прилетів до Ліона за день до матчу. До протистояння з французами готуються 23 футболісти – усі, крім Івана Ордеця й Дентіньо, які далі відновлюються. Увечері 1 жовтня «гірники» провели відкрите тренування на місцевій арені, а головний тренер Паулу Фонсека та нападник Жуніор Мораес відповіли на запитання журналістів у межах прес-конференції.

Нагадаємо, що за рішенням дисциплінарних органів УЄФА майбутня домашня зустріч «Ліона» проходитиме без глядачів.

«Ліон» – 3-й призер чемпіонату Франції сезону-2017/18. Підопічні 52-річного Брюно Женезьо дістали пряму перепустку до групового етапу Ліги чемпіонів. «Ткачі» виявилися другими за результативністю після ПСЖ (87 м’ячів у 38 турах), нідерландець Мемфіс Депай розділив третю сходинку в списку бомбардирів із зіркою парижан Неймаром (по 19), лише на гол від них відстали Набіль Фекір та Маріано Діас (останній улітку повернувся до мадридського «Реала»).

У новому розіграші Ліги 1 «Ліон» виступає зі змінним успіхом. На старті удачі (з «Ам’єном» і «Страсбургом») чергувалися з невдачами (з «Реймсом» та «Ніццею»), проте в наступних 4 турах ліонці жодного разу не поступилися, в тому числі здобувши яскраві перемоги над «Марселем» (4:2) й «Діжоном» (3:0). У середньому в чемпіонаті французи завдають 18,75 удару протягом 90 хвилин і володіють м’ячем 54,5% часу.

Останнім суперником «Ліона» перед «Шахтарем» був «Нант» Мігеля Кардосо. У середині першого тайму Ауар вивів «ткачів» уперед, а на 62-й хвилині Боскілья зрівняв рахунок. Підопічні Женезьо мали шанс вирвати перемогу, однак Фекір не реалізував пенальті – 1:1.

«Ліон» провів матч у такому складі: Антоні Лопеш, Дюбуа, Марсело, Морель, Марсал (Рафаель, 75), Пап Шейх (Ндомбеле, 70), Ауар, Траоре, Фекір, Депай, Дембеле (Корне, 70).