1 - 2

3 серпня 2021 р.

Тете (63, пен.) Алан Патрік (81)

3 серпня, Генк, «Генк Арена», 21:00

«Шахтар» утринадцяте в історії пробиватиметься до групового етапу Ліги чемпіонів через кваліфікацію. Перший був понад 20 років тому, коли «оранжево-чорні» пройшли естонську «Левадію» і чеську «Славію». А крайню спробу датовано 2016 роком, коли за Паулу Фонсеки команда в серії пенальті поступилась «Янг Бойз».

Для Роберто Де Дзербі це перший старт у єврокубках як наставника. Напередодні матчу головний тренер «Шахтаря» зазначив, що невелике хвилювання завжди присутнє, проте він упевнений у собі та команді. У Генк прибули 24 футболісти:

воротарі: Шевченко, Пятов, Трубін;
захисники: Додо, Вітао, Кривцов, Марлон, Матвієнко, Конопля, Ісмаїлі, Корнієнко;
півзахисники: Степаненко, Майкон, Маркос Антоніо, Марлос, Тете, Бондаренко, Соломон, Мудрик, Алан Патрік, Судаков, Педріньйо;
нападники: Дентіньо, Траоре.

«Шахтар» підходить до єврокубкового виклику після двох перемог у чемпіонаті України – над «Інгульцем» (2:1) і «Львовом» (3:0). В обох матчах забивав дебютант команди, нападник Лассіна Траоре, інші м'ячі на рахунку бразильців Алана Патріка, Дентіньо та Педріньйо.

«Генк» почав сезон 17 липня поєдинком за Суперкубок – трофей дістався «Брюгге». Віцечемпіони Бельгії забили першими на 44-й хвилині (Тео Бонгонда), але на перерву команди пішли за рівного рахунку («Брюгге» зрівняв у компенсований час), а на початку другого тайму Маартен Вандервоордт двічі виймав м'яч із сітки (на 48-й і 50-й). Уже в самому кінці матчу «Генк» скоротив відставання до мінімуму завдяки влучному удару фіна Єре Уронена.

Далі був старт чемпіонату, який також не склався для «Генка» гладко. У Льєжі зі «Стандардом» суперник «Шахтаря» в ті-таки компенсовані хвилини уникнув поразки – Бонгонда забив з передачі Сіріла Дессерса. А в 2-му турі «Генк» програв на своєму полі «Остенде» 3:4, двічі ведучи в рахунку під час матчу (2:0 і 3:2). Перший гол в активі Браяна Гейнена, дубль оформив Бонгонда, який перебуває у відмінній формі.

У кваліфікації Ліги чемпіонів «Генк» не грав 9 років. У 2011 році бельгійці здолали на шляху до групового етапу два раунди, залишивши за бортом белградський «Партизан» і «Маккабі» з Хайфи. А в сезоні-2019/20, який свіжіший у пам'яті, «Генк» потрапив до групи без відбору на правах чемпіона Бельгії – його суперниками там були «Ліверпуль», «Наполі» і «Зальцбург». Підсумком стало 1 очко, набране з неаполітанцями вдома.