Динамо ім. В. Лобановського

Георгій Судаков (5) Артем Бондаренко (59) Кевін Келсі (83)

24 травня, Київ, стадіон «Динамо» імені В. Лобановського, 17:00
Пряма трансляція – телеканал «2+2»

До вирішального відрізку чемпіонату «Шахтар» підійшов лідером УПЛ: після 27 матчів «гірники» мають 66 очок (різниця м’ячів: 62–19), на 2 бали відстає «Дніпро-1» (з яким донеччанам грати в неділю), на 5 очок позаду – «Зоря». Таке становище в турнірній таблиці та календар останніх турів гарантують напружений та цікавий фінал сезону.

Команда Ігора Йовічевіча продовжує свою безпрограшну серію: навесні «оранжево-чорні» провели 14 поєдинків, в яких здобули 11 перемог за 3 нічиїх. У попередньому турі «Шахтар» у непростій грі впорався з «Вересом» завдяки голам Зубкова та Матвієнка. Зазначимо, що зустріч із «Зорею» через перебір карток пропустить захисник донеччан Богдан Михайліченко.

«Зоря» стала одним з головних відкриттів цього сезону: луганська команда майже гарантувала собі медалі чемпіонату, а також продовжує боротьбу за місце у Лізі чемпіонів і навіть має шанси на титул. Наразі в підопічних Патріка ван Леувена 61 очко (різниця м’ячів: 59–28) і третя позиція в таблиці УПЛ – вони на 2 бали відстають від другого місця та на 8 балів випереджають єдиного переслідувача «Динамо».

Надзвичайно потужно «Зоря» проводить другу частину сезону: у 12 матчах луганці здобули 11 перемог за однієї поразки. А в 4 травневих турах команда взагалі не пропускала, вигравши з «сухим» рахунком у «Вереса» (1:0), «Металіста 1925» (3:0), «Металіста» (5:0) та «Інгульця» (2:0). В останньому матчі відзначилися й обидва найкращі бомбардири – Назарій Русин (10 голів та 4 асисти) та Володимир Бражко (7 голів). Вагомою кадровою втратою напередодні гри з «гірниками» може стати травма провідного новачка «Зорі» Едуардо Герерро, який у 10 матчах весни забив 5 м’ячів і віддав 3 гольові передачі.

«Шахтар» та «Зоря» провели між собою 50 матчів у чемпіонаті України: 39 перемог у «гірників», 4 зустрічі завершилися внічию, 7 разів сильнішими були луганці. Загальна різниця м’ячів: 122–38 на користь «оранжево-чорних».

13 листопада 2022 року «Шахтар» та «Зоря» грали поєдинок першого кола на «Арені Львів». Донеччани завдяки влучному удару Артема Бондаренка відкрили рахунок на 13-й хвилині. Проте наприкінці тайму гості зусиллями Ігоря Кирюханцева відновили паритет, а одразу по перерві після гола Сергія Булеци вийшли вперед. Остаточний рахунок на 64-й хвилині встановив захисник «гірників» Валерій Бондар. У підсумку – бойова нічия 2:2.

Матч «Зоря» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Олександром Шандором. Асистенти – Євген Петраков та Сергій Приступа. На грі працюватиме система VAR (відеоасистент арбітра – Микола Балакін).

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36