21 листопада 2017 р.
Паскуале Яньєлло

Шахтар U19

Олексій Кащук (40) Кирило Меліченко (71)

У чотирьох матчах Юнацької ліги УЄФА «гірники» здобули лише одне очко, однак зберігають математичні шанси на потрапляння до плей-оф. Для цього підопічним Сергія Шищенка необхідно обов’язково перемагати у решті двох поєдинків і розраховувати на проблеми конкурентів.

«Шахтар» був близьким до першого успіху в турнірі три тижні тому, коли на власному полі приймав «Фейєноорд». Донеччани контролювали гру і на 65-й хвилині відкрили рахунок: Владислав Кузьменко замкнув простріл Топалова. Проте втримати перевагу не вдалося – на 90-й хвилині суперник зрівняв. Зараз у групі лідирує «МанСіті» (12 очок), другі – роттердамці (5), на третьому місці «Наполі» (4).

Неаполітанці успішно розпочали турнір в Україні, потім розгубили перевагу у два голи в домашньому поєдинку із «Фейєноордом» (2:2) та двічі поступилися «Манчестер Сіті» (1:3 на виїзді, 3:5 удома). Цікаво, що в останньому матчі з англійцями «Наполі» програвав 0:5 уже до перерви, але зміг відквитати в другому таймі три м’ячі. Зазначимо, що три з-поміж восьми голів провели захисники, а лідером «адзуррі» є 17-річний Джанлука Гаетано, який забив двічі в Юнацькій лізі УЄФА і чотири рази в чемпіонаті Італії U19.

Історія протистояння

Команди зустрічалися в першому турі групового етапу у Високому. До перерви за цілковитої переваги «Шахтар» на передостанній хвилині дістав нелогічний гол у власні ворота – ударом здалеку відзначився Гаетано, а в другому таймі донеччани відігралися (Кулаков), однак відразу ж пропустили зі стандарту (Дзербін). Підсумок – перемога неаполітанців 2:1.