Шахтар

Жунiор Мораес (34) Маркос Антоніо (66) Алан Патрік (73)

Прев'ю

8 листопада, Київ, НСК «Олімпійський», 17:00

«Шахтар» після 8 турів відстає від «Динамо» на 4 очки, і оптимальна нагода скоротити цю дистанцію – перемога в особистій зустрічі з безпосереднім конкурентом. У новому сезоні підопічні Луїша Каштру виграли 4 матчі й стільки ж завершили внічию (із «Зорею», «Рухом», «Десною» та «Ворсклою»). Команда Мірчі Луческу також уже втрачала очки в нічийному форматі, просто не 4 рази, а двічі («Десна», «Зоря»), а всі інші учасники УПЛ щонайменше по разові поступались.

Обидва клуби в мід-уїк провели свої матчі Ліги чемпіонів: «Шахтар» у вівторок поступився «Боруссії» М на «Олімпійському», «Динамо» в середу – «Барселоні» на «Камп Ноу». Додатковий день може мати невелике значення передусім для фізичного відновлення, тоді як із психологічним Луїш Каштру та його підопічні вже розібрались – попередній поєдинок проаналізований і лишився в минулому, нині важливо зосередитись на найактуальніших завданнях.

Нагадаємо, у 8-му турі «Шахтар» переміг «Маріуполь». У тій грі тренерський штаб задіяв найширшу ротацію, випустивши 11 інших футболістів. Із менхенгладбаською «Боруссією» стартовий склад «оранжево-чорних» був таким самим, як у матчах з «Інтером» і «Реалом», однак у ролі «дев’ятки» замість Дентіньо починав Тайсон. Продовжуючи тему нападників, відзначимо, що Мораес уже провів тайм у Лізі чемпіонів, Дентіньо на шляху до відновлення, а В’юнник напередодні відіграв у молодіжному класико за дубль (і забив свій 13-й гол у 6 матчах).

Суперник

Динамівці на початку сезону здобули перший трофей з Мірчею Луческу – Суперкубок України. Утім вони робили це і 2018, і 2019 року, проте на довгій дистанції чемпіонату фінішували другими. Зараз «біло-сині» лідирують в УПЛ: це є для них певним бонусом з точки зору психології, однак «Шахтарю» до снаги звести перевагу суперника до мінімуму.

Як і раніше в разі із «Шахтарем», однією з головних тем у ЗМІ є коронавірус у лавах «Динамо». Однак кияни, як і «гірники», довели, що широкий кадровий набір дозволяє їм виставити бойовий склад без футболістів дубля або U19. Виняток – лише воротарська позиція, де нещодавно дебютував 18-річний Руслан Нещерет. Матч у Барселоні команда провела таким складом: Нещерет, Кендзьора, Забарний, Попов, Шабанов, Шепелєв, Буяльський (Лєднєв, 86), Андрієвський, Циганков, Родрігес (Де Пена, 71), Супряга (Вербич, 71).

У Прем’єр-лізі підопічні Мірчі Луческу перемагали в 3 попередніх турах «Рух» (2:0), «Олександрію» (1:0) і «Дніпро-1» (2:1). Цікаво, що в цьому чемпіонаті динамівці лише 1 раз грали за межами Києва – з «Рухом» у Львові. «Минай» і «Дніпро-1» провели свої домашні матчі на НСК «Олімпійський».

Історія взаємин

Улітку «Шахтар» вирівняв статистику особистих зустрічей з «Динамо» в чемпіонаті України: 65 матчів, по 24 перемоги і 17 нічиїх. Донеччани забили 79 м’ячів, кияни – 81.

Попередній поєдинок у чемпіонаті

4 липня «гірники» грали з «Динамо» вже після того, як достроково здобули чемпіонство й навіть були нагороджені трофеєм і медалями. На 31-й і 39-й хвилинах Степаненко та Коноплянка оформили гарний рахунок до перерви, проте в другому таймі киянам вдалося звести цю перевагу нанівець – відзначились Вербич (51) і Де Пена (67). «Шахтар» таки дотиснув головного суперника: Алан Патрік холоднокровно пробив повз Бойка після відмінної передачі Тайсона – 3:2.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0