Олександрія

Євген Банада (32)

11 травня, Харків, ОСК «Металіст», 19:30
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 2»

До кінця чемпіонату лишилося всього 5 турів. «Шахтар» упевнено лідирує в таблиці й прямує до захисту титулу, випереджаючи найближчого переслідувача на 9 очок. Цього сезону «гірники» вже встановили кілька рекордів, зокрема за сухими матчами в УПЛ. Розбивши «Львів» з рахунком 5:0, «оранжево-чорні» довели кількість забитих м’ячів у гольовій серії до 22 за відсутності пропущених.

Усі зустрічі з «Олександрією» нинішнього сезону були нелегкими, проте «Шахтарю» вдалося не лише взяти 9 очок, а й зберегти ворота на замку (2:0, 2:0, 1:0). Напередодні суботньої гри відбулося відкрите тренування, де журналісти могли поставити запитання голкіперові Олексієві Шевченку та півзахисникові Тете. У стані команди кілька кадрових новин. Повернувся до загальної групи після травми воротар Андрій Пятов, відбув дискваліфікацію і знову готовий вийти на поле Давид Хочолава.

Відзначимо, що наступний гол «Шахтаря» стане 200-м у чемпіонаті на чолі з Паулу Фонсекою. Квитки – у касах ОСК «Металіст» і онлайн на shakhtar.com.

«Олександрія» є максимально близькою до того, щоб уперше в історії стати бронзовим призером чемпіонату України. Відрив від «Зорі» становить 10 очок. Другий етап УПЛ суперник розпочав з поразки в матчі із «Шахтарем», потім здолав «Львів» та «Маріуполь», але поступився луганцям 2:0. Команди ще зустрінуться між собою в передостанньому турі. А тиждень тому підопічні Володимира Шарана зіграли внічию з «Динамо» на виїзді (1:1), причому від 8-ї до 65-ї хвилини вели в рахунку.

Перед поєдинком у Харкові дискваліфікованих в «Олександрії» немає. Травмований Василь Грицук. Відзначимо, що в протистоянні з «Динамо» рано залишили поле Валерій Лучкевич, Андрій Цуріков та Антон Шендрік, однак інформації про ступінь серйозності їхніх ушкоджень немає.

У 17 матчах ЧУ «Шахтар» перемагав 15 разів, «Олександрія» – 1 та 1 нічия. Загальна різниця м’ячів: 34–11. «Гірники» забивали геть в усіх іграх.

Попередня зустріч у чемпіонаті

3 квітня в Олександрії вирішальним виявився гол Жуніора Мораеса на 12-й хвилині з пенальті, заробленого Веллінгтоном Немом. Господарі поля в середині тайму могли зрівняти рахунок, однак ворота «Шахтаря» після удару Цурікова врятувала поперечина. У «Шахтаря» кілька гарних моментів мав Болбат, а Пятов упорався з пострілом Ковальця – 0:1.