25 березня 2019 р.

|

FCSD | Getty Images

Збірна України провела другий матч кваліфікації Євро-2020

Команда Андрія Шевченка вирушила на виїзд до Люксембургу. У стартовому складі вийшли гравці «Шахтаря» Андрій Пятов, Богдан Бутко, Микола Матвієнко та Жуніор Мораес. Сергій Кривцов, Тарас Степаненко й Сергій Болбат лишилися в запасі, а Марлос після поєдинку з Португалією покинув розташування збірної через ушкодження.

Обмін голами

Уже на 2-й хвилині Мораес завдав першого удару по воротах господарів – неточно. «Жовто-сині» володіли ініціативою, але не могли довести справу до реальної загрози воротам Моріса, за винятком стандарту у виконанні Коноплянки. Люксембург на 33-й хвилині ледве не вперше вийшов в атаку, однак дуже вдало: лише подвійний сейв Пятова врятував українців після ударів Мальже та Шано. Проте й Андрій був безсилим у наступному епізоді, коли Тюрпель з кількох метрів відправив м’яч до сітки. Утім гості вже незабаром відігрались: Циганков скористався філігранним пасом Зінченка – 1:1.

Драматична розв’язка

Другий тайм розпочався з небезпечного удару Венсана Тілля (трохи невлучно) і продовжився низкою атак збірної України. На 68-й хвилині Мораес зіграв у стінку з Циганковим та бив у дальній кут – поруч зі штангою. Своєю чергою люксембуржці не лише самовіддано оборонялись, а й небезпечно вибігали на половину поля суперника. Наприкінці захисник блокував удар Мораеса, і в атаці у відповідь Олів’є Тілль пробив у сітку із зовнішнього боку. А в компенсований час сталася драматична розв’язка: Родрігес зрізав м’яч у власні ворота після подачі Малиновського зі стандарту.

2:1 – важка перемога українців у Люксембурзі. Збірна Андрія Шевченка набирає 4 очки у двох стартових матчах та очолює турнірну таблицю відбіркової групи В.

Люксембург – Україна – 1:2

1:0 Тюрпель (34), 1:1 Циганков (40), 1:2 Родрігес (90+3, а/г)

Україна: Пятов (к), Бутко (Караваєв, 79; Буяльський, 87), Бурда, Матвієнко, Миколенко, Зінченко, Малиновський, Циганков, Безус (Яремчук, 64), Коноплянка, Мораес