Ворскла ім. О. Бутовського

Артем Бондаренко (80)

4 червня, Полтава, «Ворскла» імені О. Бутовського, 15:00
Пряма трансляція – OTT-платформа Setanta Sports

«Шахтар» проведе завершальний поєдинок сезону вже в статусі чемпіона України. «Гірники» завоювали титул у передостанньому турі, розгромивши тиждень тому на «Арені Львів» свого головного конкурента «Дніпро-1» (3:0). Наразі в донеччан 72 очки і вони є недосяжними для своїх переслідувачів. У вівторок керівники, тренерський штаб та футболісти «Шахтаря» отримали золоті медалі та чемпіонський кубок сезону-2022/23.

Варто відзначити кілька статистичних моментів: «оранжево-чорні» лідирують за кількістю перемог у матчах нинішньої УПЛ (22 за 6 нічиїх та 1 поразки), мають найкращу різницю забитих та пропущених м’ячів (68–19). Триває гольова серія команди в чемпіонаті, що вже налічує 28 ігор, а також безпрограшна, яка сягнула позначки в 17 матчів. Найкращими бомбардирами «гірників» у Прем’єр-лізі є Данило Сікан (9 голів, 1 асист) та Артем Бондаренко (8 забитих м’ячів, 5 гольових передач).

«Ворскла» продовжує боротьбу за 5-ту сходинку турнірної таблиці, що дає право наступного сезону виступати в Лізі конференцій УЄФА. Після 29 турів полтавці із 42 очками (різниця м’ячів: 36–36) йдуть шостими, на бал відстаючи від «Олександрії» (43 очки) і на той-таки бал випереджаючи «Кривбас» (41).

Втрутитися в розподіл єврокубкових місць підопічні Віктора Скрипника змогли після успішного травневого відрізку чемпіонату, здобувши 4 перемоги в 4 останніх матчах – над «Львовом» (2:0), «Кривбасом» (1:0), «Дніпром-1» (2:1) та «Колосом» (2:0). Головним героєм цих поєдинків став 32-річний півзахисник Олександр Скляр, який забив 3 м’ячі та зробив 1 асист. А найкращим бомбардиром команди в УПЛ є албанський нападник Таулянт Сефері (12 голів).

«Шахтар» та «Ворскла» провели між собою 54 зустрічі в чемпіонаті України: 41 матч виграли «оранжево-чорні», 10 поєдинків завершилися внічию, а в 3 перемагали полтавці. Загальна різниця м’ячів: 111–32 на користь донеччан.

23 листопада 2022 року в першому колі «Шахтар» і «Ворскла» видали один із найвидовищніших матчів сезону на «Арені Львів». «Гірники» відкрили рахунок на 29-й хвилині, коли відзначився Георгій Судаков, а на початку другої половини Дмитро Криськів подвоїв перевагу господарів. Та полтавці не знітилися і спочатку відіграли м’яч завдяки влучному удару Таулянта Сефері, а на 75-й хвилині зрівняли цифри після гола Артема Челядіна. І все ж вирішальне слово було за командою Ігора Йовічевіча: на 86-й хвилині Михайло Мудрик приніс донеччанам перемогу – 3:2.

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36