4 жовтня 2020 р. 17:00
Стадiон iм. Ю. Гагаріна

Віктор Коваленко (4) Дентіньо (79)

4 жовтня, Чернігів, стадіон імені Юрія Гагаріна, 17:00

Минулої неділі «Шахтар» здобув 1 500-ту перемогу у своїй історії. Обігравши «Олімпік», команда Луїша Каштру піднялася на кілька рядків у турнірній таблиці й сьогодні посідає 3-тє місце. Вище – «Динамо» та «Ворскла», а в «Десни» порівну очок із «гірниками» (по 8).

Перенесення зустрічі з «Рухом» створило ситуацію, коли відбулося 3 матчі протягом 8 днів, однак для професійних футболістів у цьому немає нічого екстраординарного. Той самий графік зараз був у більшості клубів, які нарівні з чемпіонатом грали у кваліфікації єврокубків або, наприклад, у Кубку ліги. За такого календаря дні між поєдинками переважно зведено до відновлення. А на підготовку до «Десни» «Шахтар» уже мав повноцінний тиждень, у ході якого тренерський штаб устиг не лише відпрацювати з командою на полі деталі, а й залучити до роботи молодь – Георгія Судакова, Богдана В’юнника та Дмитра Капінуса.

Через ушкодження в загальній групі не тренувався Сергій Кривцов. Якщо він не зможе зіграти з «Десною», то дуже доречним є повернення до обойми Валерія Бондаря, що відбув дискваліфікацію. Тарас Степаненко, який не взяв участі в матчі з «Олімпіком», також уже в строю.

«Десна» провела свій найкращий сезон в історії, посівши 4-те місце в УПЛ і вже спробувавши свої сили у кваліфікації Ліги Європи. Там чернігівці зустрілися з нещодавнім опонентом «Шахтаря» – німецьким «Вольфсбургом» (поразка 0:2 на чужому полі). У чемпіонаті команда Олександра Рябоконя не поступалася. Сезон розпочався з перемоги над «Зорею» (3:1; Філіппов, Тамм, Будківський), потім були нічиї з «Динамо» (0:0) та «Інгульцем» (1:1, Гітченко) і ще одна перемога – над «Рухом» (3:1; Тотовицький, Дегтярьов, Будківський).

Найкращий бомбардир «Десни» Олександр Філіппов перейшов до бельгійського «Сент-Трюйдена», Орест Кузик, який грав у Чернігові на правах оренди, продовжив кар’єру на Кіпрі, а вже екскапітан Денис Фаворов наразі виступає за «Зорю». Натомість на постійній основі до «Десни» перейшов Максим Дегтярьов. Склад також поповнили Павло Полегенько та орендований у «Шахтаря» Михайло Мудрик.

«Шахтар» був сильнішим за «Десну» в усіх 6 матчах у чемпіонатах України, забив 12 м’ячів і пропустив 4. У перших 4 поєдинках «гірники» лишали свої ворота сухими, а останні 2 видались значно результативнішими – 3:2 і 4:2.

12 липня «Шахтар» без турнірних завдань, достроково здобувши золото, переміг у Чернігові. У середині першого тайму підопічні Каштру забили двічі з інтервалом у хвилину (Соломон відзначився голом та асистом на Тете), проте «Десна» одразу ж відквитала м’яч (Гітченко після кутового) й ледве не зрівняла рахунок (Пятов виручив після пострілу Кузика). На 60-й хвилині Майкон ударом у лівий нижній кут завершив атаку за участю Степаненка, Патріка та Фернандо, однак «Десна» знову швидко скоротила розрив (Філіппов). А останнім відзначився Алан Патрік, який заробив і реалізував пенальті – 4:2.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0