2 квітня 2023 р. 15:00

Дмитро Криськів (1) Георгій Гочолеішвілі (19)

2 квітня, Одеса, «Чорноморець», 15:00
Пряма трансляція – Setanta Sports

«Шахтар» вдало стартував у другій частині сезону УПЛ, здобувши 4 поспіль перемоги: підопічні Ігора Йовічевіча з великим рахунком обіграли «Минай» (4:1), «Металіст 1925» (7:0) та «Кривбас» (3:0), а в минулому турі здолали «Рух» (2:0). Ця серія дозволила «гірникам» вийти на перше місце в турнірній таблиці Прем’єр-ліги: наразі в донеччан 42 очки, і вони на 3 бали випереджають найближчого переслідувача. Також «оранжево-чорні» залишаються найкращими в лізі за голами, маючи найбільше забитих м’ячів (45) і найменше пропущених (12).

Під час міжнародної паузи 10 «гірників» захищали кольори своїх збірних: Анатолій Трубін, Микола Матвієнко, Тарас Степаненко, Георгій Судаков та Артем Бондаренко у складі національної команди України стартували у відборі Євро-2024, Дмитро Криськів, Олег Очеретько та Данило Сікан грали за молодіжку «синьо-жовтих», а Георгій Гочолеішвілі та Хусрав Тоіров дебютували за головні збірні своїх країн – Грузії і Таджикистану відповідно. Решта гравців «Шахтаря» готувалися до матчу чемпіонату у Львові.

«Чорноморець» навесні теж поліпшив своє турнірне становище, у 3 зіграних матчах здобувши гостьові перемоги над «Вересом» (3:1) та «Інгульцем» (2:1) за домашньої нічиєї з «Металістом 1925» (1:1). Завдяки таким результатам одесити формально залишили зону вильоту і з 18 очками посідають 11-ту сходинку в УПЛ (різниця м’ячів: 16–23). Проте щільність у цій частині таблиці залишається дуже високою, тож уся боротьба для підопічних Романа Григорчука ще попереду.

У міжсезоння «моряки» були надзвичайно активними на трансферному ринку: відпустили вільними агентами чи до оренди 10 гравців і на такій же основі підписали 7 виконавців. З них вирізняється орендований у «Зорі» 22-річний нападник Даниїл Алефіренко, який відзначився голами в кожному з 3 зіграних матчів і наразі є найкращим бомбардиром команди в Прем’єр-лізі.

«Шахтар» та «Чорноморець» зіграли між собою 52 матчі в чемпіонаті України: 38 перемог за «гірниками», 7 нічиїх, 7 разів сильнішими були одесити. Загальна різниця м’ячів: 106–29 на користь «оранжево-чорних».

10 вересня 2022 року «Шахтар» та «Чорноморець» зустрічалися на «Арені Львів». Уже на 10-й хвилині гри одесити завдяки влучному удару Брагару відкрили рахунок і після цього зосередилися на обороні власних воріт. Гостям вдалося протриматися протягом години, але на 74-й хвилині з подачі Михайліченка головою забив Мар’ян Швед, а на 90+6-й хвилині Очеретько зважився на постріл здалеку, і м’яч від ноги Траоре залетів у сітку. 2:1 – вольова перемога «гірників».

Матч «Чорноморець» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Андрієм Коваленком. Асистенти – Володимир Володін та Олександр Корнійко. На грі працюватиме система VAR (арбітр – Денис Шурман).

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36